Sieć restauracji Sphinx - należąca do operatora gastronomicznego, Sfinks Polska - powiększyła się o kolejny lokal, tym razem w Kielcach. Restauracja mieści się w centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza 48/50. Sphinx po kilku latach przerwy wrócił pod ten sam adres w stolicy województwa świętokrzyskiego, ale już w odnowionym wystroju, z nowym menu oraz pod opieką nowego franczyzobiorcy.

Położona przy popularnym kieleckim deptaku restauracja ma powierzchnię ok. 300 mkw. Na gości czeka blisko 50 stolików w sali oraz w sezonowym ogródku. Wnętrze jest inspirowane stylem orientalnym. Kolorowe lampy z tykw, egzotyczne ozdoby na ścianach, roślinne dekoracje oraz dogodne ustawienie stolików i kanap, zapewniające komfort spotkań to charakterystyczne cechy wystroju tej sieci restauracji.

Unikalnym elementem w wystroju tego lokalu jest tapeta ze starymi zdjęciami i rycinami przedstawiającymi kieleckie ulice.

„Współpraca z siecią Sphinx w modelu franczyzowym, to możliwość rozwoju własnego biznesu w oparciu o sprawdzoną markę i plan działań. Bardzo nas cieszy, że z jednym z naszych sprawdzonych partnerów powiększamy mapę naszego zasięgu. Mimo nowych warunków, jakie musi spełnić gastronomia i niełatwej rzeczywistości gospodarczej sukcesywnie uruchamiamy kolejne lokale. Łącznie w tym roku pod szyldem Sphinx otworzyliśmy cztery restauracje, z czego trzy od czerwca. Wierzymy, że nowa kielecka restauracja jakością i sprawdzonym menu szybko zapracuje na popularność wśród mieszkańców tego miasta” – mówi Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

W nowo uruchomionej restauracji, podobnie jak w całej sieci Sphinx, przestrzegane są wytyczne GIS oraz własne procedury higieny, czyli tzw. Antywirusowa Dziesiątka Sfinksa. Goście mogą m.in. zamawiać dania z cyfrowego menu. Kielecka restauracja działa w godz. 11-22 od niedzieli do czwartku, z kolei w piątki i soboty w godz. 11-23. Lokal jest przygotowany także na przyjęcie rodzin z dziećmi. Najmłodsi mogą wybrać danie z Kids Menu, które następnie jest podawane na specjalnej dziecięcej zastawie. Są też krzesełka do karmienia.

Oferta Sphinx to bogaty wybór dań nawiązujących do kuchni Bliskiego Wschodu, w tym popularna wśród gości shoarma w różnych wydaniach. Oprócz tego w karcie dań można znaleźć wybór steków, będących drugą szczególnie chętnie wybieraną przez klientów kategorią dań. Wielbiciele lżejszych potraw mogą zamówić ryby, sałatki, jak np. sałatka z falafelem lub grecka. Dania wegetariańskie są w menu zaznaczone symbolem listka. Oprócz tego goście, którzy lubią w swoim gronie dzielić się smakami, mogą zamówić zestawy dla kilku osób – taka opcja jest dostępna w każdej głównej kategorii menu.