Osobiste przeżycia przywołujące miłe wspomnienia, mogą być doskonałym motywem przewodnim do stworzenia wyjątkowego, bardzo indywidualnego wnętrza. Serią filmów przedstawiających  historie różnych osób Tikkurila podpowiada, jak szczęśliwe chwile przenieść do domowych przestrzeni i w ten sposób zatrzymać je na dłużej. Inspiracją do zmiany może być odpowiedź na pytanie: „Jaki kolor ma Twoja historia?”

 

Filmowa opowieść o niezwykłych wnętrzach z historią ich właścicieli w tle może stać się natchnieniem do zmiany kolorów w naszych domach.  Wiele barwnych inspiracji każdy z nas jest w stanie odnaleźć we własnym życiu. Mogą to być wspomnienia z podróży związane  z odwiedzanymi miejscami czy też z ważnymi przełomowymi momentami, ale również sytuacje zaczerpnięte ze zwyczajnej codzienności. Ważne jest, aby otworzyć się na towarzyszące im kolory oraz emocje, które się z nimi łączą.

 

- Kolory, którymi się otaczamy, mają na nas duży wpływ. Dlatego zachęcamy do tworzenia niebanalnych aranżacji wnętrz związanych z własnymi przeżyciami. Czasem nawet pomalowanie jednej ściany, mebla czy jakiegoś elementu dekoracyjnego może dobrze wpływać na nasze codzienne samopoczucie i zmienić klimat całego pomieszczenia, przywołując miłe wspomnienia. Kluczem w każdym przypadku jest zastosowanie koloru, który dotyczy naszej osobistej historii – komentuje Marta Chowańczak, marketing manager marki Tikkurila.

 

Pomocą w dobraniu odpowiednich barw do tworzenia wnętrz inspirowanych przeżyciami może być paleta kolorystyczna Tikkurila Feel the Color, na którą składa się 216 starannie wyselekcjonowanych odcieni. W zależności od powierzchni, które chcemy pomalować do wyboru mamy farby do ścian z linii Tikkurila Optiva, w tym Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, zapewniająca głęboko matowe wykończenie, które idealnie sprawdzi się np. w salonie czy też Tikkurila Optiva Semi Matt 20 w półpołysku, która będzie trafnym wyborem do przedpokoju lub łazienki. Decydując się na zmianę odcienia detali z drewna lub metalu warto sięgnąć po szybkoschnącą emalię o delikatnym zapachu z linii Tikkurila Everal Aqua.


Więcej informacji na temat konceptu „Jaki kolor ma Twoja historia” znajduje się na stronie: https://tikkurila.pl/jaki-kolor-ma-Twoja-historia